Renowacja kurtki skórzanej nie musi być trudna! Sprawdź, jak przywrócić jej pierwotny blask!

Ubrania z naturalnej skóry są prawdziwą inwestycją, ponieważ możesz z nich korzystać przez długie lata. Warto o nie dbać, by swoją najlepszą formę zachowały jak najdłużej. Skóra zyskuje z wiekiem, dlatego im dłużej nosisz kurtkę lub torebkę, tym bardziej stylowo z nią wyglądasz. Przekonaj się, że renowacja kurtki skórzanej nie jest niczym skomplikowanym i możesz to wykonać samodzielnie.

Po pierwsze: nie szkodzić

Nim rozpoczniesz jakiekolwiek prace renowacyjne, pamiętaj, żeby najpierw testować środki chemiczne na małym fragmencie materiału, najlepiej tak umiejscowionym, aby nie zepsuć sobie ubrania. Jeśli cokolwiek pójdzie nie tak, możesz jeszcze nosić ten ciuch lub spróbować innego sposobu. Warto zacząć od letniej wody z mydłem, bo często to wystarczy do usunięcia tłustych plam i delikatnych zabrudzeń. Wystrzegaj się jednak wszelkich preparatów zawierających rozpuszczalniki, bo one zmienią kolor Twojej kurtki. Renowacja kurtki skórzanej może wymagać zastosowania czystego spirytusu, a zamszową i sztuczną lepiej potraktować delikatnym środkiem do prania wełny. Przyda Ci się też miękka gąbka, za pomocą której naniesiesz ten preparat na skórę.

Domowe sposoby na usuwanie plam

Renowacja kurtki skórzanej nie wymaga używania specjalistycznych środków. Często wystarczą produkty dostępne w domu, które zawsze masz pod ręką. I tak, za pomocą mąki ziemniaczanej połączonej z benzyną możesz usunąć tłuste zabrudzenia. Zimnym mlekiem doprowadzisz do ładu jasne i białe skóry, a rozlany atrament usunie zwykły zmywacz do paznokci. Możesz też wspierać się środkami dostępnymi w drogeriach i specjalistycznych sklepach, które są dedykowane do renowacji, a pomagają zachować pierwotny kolor. Sięgając po nie masz pewność, że postępując zgodnie z instrukcją nie popsujesz swoich cennych rzeczy.

Renowacja kurtki skórzanej bez wody?

Aby nie uszkodzić swoich skórzanych kurtek i torebek, nie powinnaś prać ich w pralce, a delikatne przecieranie wodą w zupełności wystarczy. Po wszystkim konieczne jest dokładne wysuszenie materiału. Dopiero wtedy możesz go natłuścić, używając do tego wosku pszczelego lub wazeliny. W ten sposób zabezpieczasz materiał przed wilgocią, która mogłaby tworzyć nieestetyczne zacieki. Jak widzisz, renowacja kurtki skórzanej nie jest niczym skomplikowanym, dlatego czym prędzej zabierz się do pracy. Dzięki temu będziesz dłużej korzystać ze swojej ulubionej, samodzielnie odnowionej, ramoneski.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl