Pomocy - jak zmyć podkład z ubrań? Mamy skuteczne sposoby!

Plamy z fluidu na kołnierzyku, wokół dekoltu i - nie daj Boże! - na białej bluzce wyglądają wybitnie źle. A na dodatek przez naszą nieostrożność my, kobiety fundujemy je czasem naszym ukochanym: dzieciom czy drugiej połówce. Dla wielu taka plama to koniec świata. Spieszymy uspokoić: warto żyć dalej. I radzimy, jak pozbyć się feralnych pamiątek po fluidzie.

Od czego zacząć?

Najważniejsze jest, by jak najszybciej namoczyć pobrudzone tekstylia i jak najszybciej zabrać się za usuwanie plamy. Bo im starsza plama, tym trudniej się jej pozbyć. Najlepiej namocz ubranie w ciepłej wodzie z dodatkiem szarego mydła.

Wróg fluidu nr 1

Potem rozejrzyj się po łazience i sięgnij po płyn do demakijażu, najlepiej do usuwania kosmetyków wodoodpornych. Logiczne, prawda? Nasącz wacik płynem i pocieraj namoczoną plamę. Rób to dość delikatnie, tak, by nie wetrzeć podkładu jeszcze głębiej w strukturę tkaniny. Możesz też użyć gotowych chusteczek do demakijażu. Następnie musisz uprać odzież zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli nadal widać beżowy ślad, powtórz akcję z płynem do demakijażu i praniem. Tym razem plama powinna wyparować.

Ale przestrzegamy! Nie wszystkie płyny do demakijażu nadają się do usuwania zabrudzeń od podkładu. Lepiej nie korzystać z płynów na bazie oliwki czy innego olejku. Może to spowodować trudną do wywabienia tłustą plamę.

Płynem do naczyń i szarym mydłem

I co wtedy? Jak zmyć podkład z ubrań, jeśli w łazience masz tylko tłusty płyn do demakijażu? Nie trać nadziei. Na pewno dysponujesz płynem do naczyń. Przyda się też czysta miękka ściereczka, najlepiej z mikrofibry. Rozpuść płyn do naczyń w ciepłej wodzie, namoczoną w tym roztworze ściereczką pocieraj zabrudzenie. Dla lepszego efektu lekko rozciągnij tkaninę – detergent lepiej wniknie w jej strukturę. Możesz też pomoczyć całe ubranie w takim roztworze, a następnie wyprać je w pralce. Płyn do naczyń możesz zastąpić szarym mydłem.

Lubisz eksperymentować? Weź odżywkę do włosów

Kolejne panaceum na plamę z fluidu to odżywka do włosów i pianka do golenia. Jak to zrobić? Proste! Na namoczone zabrudzenie nałóż nieco odżywki, pocieraj aż do uzyskania piany i zostaw na pół godziny. Potem spłucz porządnie lub upierz jak zwykle. Z pianką do golenia postępuj podobnie: nanieś trochę na beżową plamę, odczekaj, a potem wetrzyj piankę w materiał. Spłucz zimną wodą i powtórz procedurę jeszcze raz. Na sam koniec użyj ciepłej wody. Te nowatorskie metody świetnie sprawdzą się zwłaszcza przy czyszczeniu kołnierza kurtki puchowej czy jasnego wełnianego płaszcza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl