Najpopularniejsze kurtki ze skóry naturalnej, damskie i męskie. Sprawdź nasze typy!

Noszenie skórzanych kurtek od dawna jest bardzo popularne, a ostatnie lata pokazały, że moda na nie nigdy nie przemija. Choć pojawia się wiele wersji, także tych produkowanych ze skór ekologicznych, to wciąż kurtki ze skóry naturalnej, damskie i męskie, są najczęściej noszone. Przemawia za tym ich trwałość, klasyczny krój oraz uniwersalność. Sprawdź, jakie skóry są najpopularniejsze!

Męskie okrycie wierzchnie

Modą interesują się przeważnie panie, lecz to panowie częściej wybierają ponadczasowe rozwiązania. Nim omówimy damskie kurtki ze skóry naturalnej, wskażmy cechy idealnego okrycia męskiego. Skórę nosili początkowo motocykliści, bo to dla nich została ona zaprojektowana. Miała ciasno przylegać do ciała, chroniąc je przez zimnem, wiatrem i deszczem. Odpowiedni krój i mocne zapięcie charakteryzowały pierwsze modele i tak zostało do dziś. Klasyczne wzornictwo, połączone z czarnym kolorem, to wciąż najpopularniejsze i najmodniejsze rozwiązanie dla mężczyzn.

Choć pojawiły się odstępstwa od klasyki, w tym długie płaszcze, frędzle oraz odcienie brązów, nie przyjęły się one aż tak dobrze. Skórzaną kurtkę kupuje się bowiem raz na kilka lat, o ile nie na całe życie, dlatego ważny jest jej uniwersalny charakter. Liczy się też jakość wykonania, co skłania do poszukiwań poza sklepami sieciowymi i zaufania lokalnym producentom wyrobów skórzanych.

Kurtki ze skóry naturalnej – damskie

Panie lubią się bawić modą, co ma też wpływ na ich kurtki ze skóry naturalnej. Damskie modele odbiegają znacznie od klasyki, bo oprócz czerni znajdziemy czerwienie, granaty i szarości. Różnice widać też w krojach i dodatkach – zdarza się większa ilość zamków, zróżnicowana długość, a nawet pasek. Mimo tak olbrzymiego wyboru ostatnie lata pokazały, co jest prawdziwym hitem numer jeden. Są to klasyczne czarne ramoneski, które znaleźć można praktycznie w każdym sklepie. Jeśli jednak zależy Ci na jakości, sięgnij po produkt od producenta odzieży skórzanej, a z pewnością przechodzisz w swojej skórze wiele lat.

O skórę trzeba dbać

Żaden model kurtki ze skóry naturalnej, damskiej i męskiej nie przetrwa, jeśli nie będziesz o niego dbać. Podstawą jest unikanie prania, a jedynie przecieranie wilgotną szmatką z delikatnym mydłem lub płynem. Skórę warto dobrze wysuszyć, a następnie zaimpregnować, chociażby zwykłą wazeliną. Taka kurtka z pewnością przetrwa niejeden sezon, co pozwoli rozłożyć początkowy duży koszt na dłuższy czas. Klasyczne czarne modele z pewnością nigdy nie wyjdą z mody, dlatego warto je pielęgnować i nosić na okrągło.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl