Jak wyprać kurtkę skórzaną? Bezpieczne i sprawdzone sposoby

Chcesz odświeżyć skórzaną kurtkę? Marzysz o tym, żeby znowu wyglądała tak jak wtedy, kiedy pierwszy raz ją założyłaś? Jak wyprać skórzaną kurtkę? Oto 4 bezpieczne i sprawdzone porady, które pomogą ci przywrócić ukochanej kurtce dawny blask.

Zapoznaj się z metką

Nie wiesz jak wyprać skórzaną kurtkę? Zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki, zapoznaj się z metką. Znajdziesz tam informacje od producenta jak najlepiej czyścić kurtkę, żeby nie uszkodzić materiału, z którego została uszyta. Odcięłaś metkę? Nic straconego. Możesz wejść na stronę internetową producenta i odnaleźć swój model kurtki. W informacjach poniżej na pewno znajdziesz także te dotyczące pielęgnacji.

Jak wyprać kurtkę skórzaną w domu? Najlepiej ręcznie

Zastanawiasz się jak wyprać kurtkę skórzaną w domu? Najbezpieczniej zdecydować się na pranie ręczne. W wielu pralkach są specjalne programy, które umożliwiają pranie skóry, jednak mimo to znawcy tematu, dalej skłaniają się ku praniu ręcznemu. Zanim przystąpisz do prania zakup specjalny preparat do prania skór. Najczęściej ma on formę płynu albo perełek. Preparat ten przyda ci się również do czyszczenia innej niż kurtka odzieży skórzanej, a nawet torebek, które zostały uszyte z tego materiału.

Wymieszaj płyn z wodą według wskazówek producenta. Następnie włóż kurtkę do wody i delikatnie namaczaj. Widzisz jakieś plamy albo zabrudzenia? Usuń je za pomocą szczoteczki z miękkim włosiem. Jak uprać poszewkę? Wymieszaj wodę z mydłem i nałóż ją na delikatną ścierkę albo gąbkę. Następnie zacznij pocierać ścierką lub gąbką poszewkę kurtki.

Oddaj skórzaną kurtkę do pralni

Jak wyprać kurtkę skórzaną? Oddaj ją do pralni. Po pierwsze masz gwarancję, że twoim ubraniem zajmą się specjaliści, po drugie nie ponosisz żadnego nakładu pracy i zyskujesz nie tylko czystą odzież, ale także czas wolny. Koszt wyprania kurtki w pralni waha się w granicach kilkudziesięciu złotych. Pracownicy pralni nie tylko wypiorą kurtkę i poszewkę, ale także dokładnie ją wysuszą i zaimpregnują materiał.

Pamiętaj o dokładnym wysuszeniu

Zdecydowałaś się na wypranie kurtki w domu? Pamiętaj o dokładnym wysuszeniu. Po wyjęciu skórzanej kurtki z wody jak najszybciej powieś ją na wieszaku. Zauważyłaś, że w wyniku prania pojawiły się jakieś zagniecenia? Spróbuj je rozprostować. Powieś skórzaną kurtkę w takim miejscu, w którym będzie mogła swobodnie schnąć. Skórzanej kurtki nie należy suszyć na grzejniku ani w suszarce bębnowej. Chcesz, żeby kurtka posłużyła ci jak najdłużej? Pamiętaj o nawilżeniu i impregnacji. Profesjonalne preparaty bez problemu znajdziesz w internecie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl