Jak usunąć plamy ze skóry naturalnej? Sprawdzone porady

Poplamiłaś ukochaną skórzaną torebkę? Pobrudziłaś rękaw skórzanej kurtki i obawiasz się, że nie będzie nadawała się do noszenia? Nie wiesz jak usunąć plamy ze skóry naturalnej, tak, by nie uszkodzić delikatnego materiału? Dobra informacja jest taka, że twoją torebkę albo kurtkę na pewno da się uratować. Oto 4 łatwe i sprawdzone sposoby, dzięki którym szybko i tanio pozbędziesz się nieestetycznych zabrudzeń.

Woda, mydło i bawełniana ściereczka

Twoja ulubiona kurtka lub skórzana torebka została poplamiona? Jak usunąć plamy ze skóry naturalnej? Sprawdzonym sposobem jest roztwór z wody i mydła. Nigdy nie czyść skóry samym mydłem, ponieważ w ten sposób uszkodzisz materiał. Wymieszaj ciepłą wodę z płatkami mydlanymi. Weź delikatną, najlepiej bawełnianą ściereczkę i namocz ją w wodzie, a następnie dobrze wyciśnij. Przetrzyj plamę, skóra powinna zniknąć.

Alkohol na atramentowe plamy

Wylałaś atrament na skórzaną torebkę? Niechcący pobrudziłaś ją długopisem. Zastanawiasz się jak usunąć plamy ze skóry naturalnej? Użyj alkoholu. Pamiętaj, żeby zrobić to bardzo ostrożnie. Nasącz wacik kosmetyczny alkoholem. Sprawdź na początku, jeżeli masz możliwość niewielką powierzchnię, żeby zobaczyć, jak zareaguje materiał. Następnie delikatnie przetrzyj wacikiem zabrudzone miejsce.

Jak się pozbyć gumy do żucia ze skóry?

Nie wszystkie osoby niestety dbają o porządek i przestrzegają ustalonych zasad. Wielu ludzi, zamiast wyrzucić gumę do żucia do kosza na śmieci, zwyczajnie przykleja ją w miejscu, w którym się aktualnie znajduje. Krzesła w autobusie, ławki w parku, czy hotele kinowe, to przestrzeń, na której często można spotkać nieestetyczne kulki zużytej gumy. Często zdarza się, że przykleja się ona do skórzanej torebki lub kurtki. Jak usunąć plamy ze skóry naturalnej? Jak poradzić sobie z gumą do żucia?

Obłóż torebkę kostkami lodu. Możesz też zapakować ją w folię i włożyć na kilka minut do zamrażalki. Następnie delikatnie usuń gumę do żucia z miejsca, do którego się przykleiła. Po gumie została nieestetyczna biała plama? Delikatnie przetrzyj ją wilgotną ściereczką albo wacikiem z odrobiną alkoholu.

Jak usunąć plamy ze skóry naturalnej? Wypróbuj mieszankę wody z octem

Szukasz sposobu na to, jak usunąć plamy ze skóry naturalnej? Zainspiruj się poradami swojej babci. Zrób mieszankę wody z octem i przelej ją do spryskiwacza. Weź bawełnianą ściereczkę i delikatnie nasącz ją miksturą. Następnie przetrzyj torebkę lub kurtkę w miejscu zabrudzenia. Sposób z wodą i octem jest nie tylko tani, ale także naturalny i ekologiczny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl