Jak usunąć długopis ze skóry? Tutaj liczy się czas!

Kurtki skórzane są bardzo eleganckim dodatkiem, o który trzeba regularnie dbać. Bez tego ich błyszczący i miły w dotyku charakter szybko straci na atrakcyjności. Skóra, jako materiał jest również podatna na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zarysowania i zmiany koloru. Dlatego tak niebezpieczny jest dla niej tusz z długopisu. Czasami zdarza się, że dzieci przez nieuwagę zrobią kreskę na rękawie lub plecach kurtki. Jak usunąć długopis ze skóry?

 

Najważniejszy jest czas. Im szybciej zauważysz ślad, tym lepiej dla skóry

W przypadku wielu zabrudzeń najważniejszy jest czas reakcji. Jeśli doprowadzisz do wyschnięcia brudu jego usunięcie, może być niemożliwe. Dlatego w przypadku plamy lub kreski z długopisu liczy się przede wszystkim moment, w którym zauważysz ślad. Jeśli nastąpiło to kilka minut od pozostawienia rysy, szanse na usunięcie tuszu są bardzo wysokie. Im później zauważysz niedociągnięcie, tym gorzej dla Twojego materiału. Jak usunąć długopis ze skóry skutecznie?

 

Jak usunąć długopis ze skóry skutecznie? Brakuje uniwersalnej metody

Niestety żaden odpowiedzialny fachowiec nie zagwarantuje, że dana metoda usuwania długopisu ze skóry okaże się skuteczna. Dlatego jest przynajmniej kilka technik na wytarcie lub zamaskowanie śladu. Zatem, jak usunąć długopis ze skóry w najprostszy sposób? Oczywiście pierwsze, co może przyjść do głowy to próba wytarcia. Jednak istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że uda się zrobić to skutecznie. Dlatego pomocna w tej sytuacji będzie taśma klejąca. Najlepiej taśma malarska. Wystarczy przyłożyć do kreski z tuszem i powoli odkleić. Jeśli na taśmie został ślad, to znak, że jesteś na dobrej drodze. Trzeba tę czynność powtarzać, aż do usunięcia plamy.

 

Zabrania się stosowania denaturatu lub zmywacza do paznokci. Może dość do odbarwienia skóry

Jeśli Twoja kurtka skórzana jest czarnego koloru i uda Ci się zauważyć na niej ślad po długopisie, pod żadnym pozorem nie wolno stosować silnych środków chemicznych, takich jak denaturat lub zmywacz do paznokci. Dlaczego? Związki chemiczne zwarte w tych preparatach mogą jeszcze bardziej pogorszyć sytuację. W skrajnym przypadku może dojść do odbarwienia materiału. W ten sposób powstała wada na skórze jest bardzo trudna do zamaskowania. 

 

Rekomendowanym rozwiązaniem jest barwienie skóry

Zdarza się, że w porę nie zauważysz śladu po długopisie. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest próba zabarwienia śladu. Dlaczego takie posunięcie może być skuteczne? Jeśli tusz już zdążył wyschnąć, pozostaje jedynie zakryć jego ślad. Próba zdarcia go z powierzchni materiału zapewne uszkodzi strukturę skóry.Barwienie tej części na nowo jest najbardziej bezpiecznym krokiem. 

 

Pamiętaj, żeby zawsze wykonać próbę w mało widocznym miejscu

Wielu producentów środków do pielęgnacji materiałów skórzanych w instrukcji obsługi zaleca przetestowanie skuteczności w mało widocznym miejscu. Wtedy zyskujesz pewność, że wybrany preparat lub w tym przypadku metoda, która ma pomóc usunąć długopis ze skóry, w ogóle się sprawdza. Przyłożenie taśmy malarskiej, czy próba barwienia fragmentu materiału bez wstępnego podejścia może skończyć się różnie. Dlatego lepiej jest być przezornym. Teraz już wiesz, jak usunąć długopis ze skóry. Mamy nadzieję, że takich sytuacji w trakcie noszenia skórzanej odzieży będzie jak najmniej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl