Jak odświeżać i czyścić kurtkę ze skóry? Oto kilka przydatnych informacji!

Kurtka skórzana jest nieodłącznym elementem zarówno wiosennej, jak i jesiennej garderoby. Ponadto raz zakupiony model, może posłużyć swojemu właścicielowi przez wiele sezonów. Nie bez powodu uważa się też, że jest to inwestycja na lata. Jednak z czasem skóra traci swój pierwotny blask, pojawiają się na niej zabrudzenia lub po prostu potrzebuje odświeżenia. Jeśli zastanawiasz się jak czyścić kurtkę ze skóry, to jesteś we właściwym miejscu? Odpowiadamy!

Kurtka skórzana - jak usunąć z niej zabrudzenia?

Skóra jako surowiec ceniona jest przede wszystkim ze względu na trwałość. Nie oznacza to jednak, że zabrudzony materiał można czyścić czymkolwiek i w byle jaki sposób. Często zdarza się, że nieumiejętne próby pozbycia się mało estetycznej plamy, powodują trwałe uszkodzenia. Z tego względu warto wiedzieć czego unikać i w jaki sposób skutecznie, a jednocześnie bez ingerencji w strukturę skóry pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Przede wszystkim należy pamiętać, że środki, które zawierają rozpuszczalnik, mogą spowodować odbarwienia. Warto zatem podczas czyszczenia korzystać z wody, mydła bądź soku z cytryny - czyli produktów, które są bezpieczne dla tego materiału. Co więcej, zabrudzone miejsca należy pocierać miękką szmatką, a w trudnych przypadkach używać niewielkiej ilości spirytusu.

Jak odświeżyć kurtkę skórzaną?

Regularne użytkowanie może sprawić, że ulubiona kurtka straci swój pierwotny wygląd. I choć większość elementów garderoby wystarczy wrzucić do pralki, to w przypadku skóry nie jest to możliwe. Jak zatem odświeżyć i oczyścić kurtkę ze skóry? Przede wszystkim warto pomyśleć o oddaniu odzieży wierzchniej w ręce specjalistów. Są to osoby, które wiedzą, w jaki sposób przywrócić skórze pierwotny blask i zadbają o wszelkie aspekty wizualne. W domowych warunkach warto natomiast zadbać o odpowiednią pielęgnację i stosować specjalne impregnaty, które pozwolą zachować dobrą kondycję skóry przez dłuższy czas.

Jak przygotować kurtkę skórzaną do użytkowania?

Nie ulega wątpliwości, że kurtka, która przez dłuższy czas zalegała w szafie, potrzebuje odrobinę odświeżenia. W tym celu warto wykorzystać świeże powietrze i po prostu zostawić ją na balkonie, ogródku bądź innym miejscu. Wystarczy przewiesić materiał przez sznurki i pozostawić na jakiś czas. Należy jednak wybrać mocno zacienione miejsce i unikać słońca, które negatywnie wpływa na strukturę kurtki. W ten sposób można także pozbyć się nieprzyjemnego zapachu papierosów czy dymu z ogniska. Zdarza się jednak, że delikatne zabiegi wykonywane w domowych warunkach nie są wystarczające. W takiej sytuacji warto oddać kurtkę do pralni chemicznej, w której wykwalifikowany personel w profesjonalny i bezpieczny sposób wyczyści, a także odświeży kurtkę.

Kurtka skórzana, czyli element garderoby, który warto mieć w swojej szafie

Mimo nieustannie zmieniających się trendów, kurtki skórzane ciągle cieszą się ogromną popularnością. Są wygodne, praktyczne a co najważniejsze doskonale uzupełniają zarówno damską, jak i męską garderobę. Jeśli więc Twoje kurtka nie nadaje się już do użytkowania, a wyżej wymienione sposoby na czyszczenie skóry nie przynoszą oczekiwanych efektów, to czas na nowy model! W ofercie naszego sklepu dostępne są różnorodne modele wysokiej jakości, które zachwycają nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim trwałością. Proponujemy szereg rozmaitych propozycji, które różnią się zarówno ze względu na kolor, krój, jak i fason. Jak widać, skóra jest wymagającym surowcem, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Należy jednak pamiętać, że odpowiednio traktowana będzie wieloletnim towarzyszem, który zagwarantuje pełną satysfakcję z użytkowania. Jedno jest pewna - kurtka skórzana, to element, którego nie może zabraknąć w Twojej garderobie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl