Chłodne, jesienno-zimowe dni tylko z kurtką pilotką z kożuszkiem!

Za oknem szaro i pochmurnie, a temperatury nie zachęcają do dłuższych spacerów. Zimny wiatr zdaje się przeszywać nas aż do kości. Jak przetrwać taką pogodę? Przy wykorzystaniu ciepłej kurtki pilotki z kożuszkiem!

 

1. Historia

Kurtka pilotka z kożuszkiem swoje początki ma w dwudziestowiecznym wojsku. Została stworzona, aby pomóc pilotom utrzymać odpowiednią temperaturę ciała podczas lotów. Należy zaznaczyć, że w tamtych czasach samoloty pozbawione były zabudowanych kokpitów. Z tego powodu dłuższy lot oznaczał sporą dawkę chłodu. Wspomniana kurtka, dzięki wykonaniu ze skóry oraz specjalnemu podszyciu, skutecznie chroniła pilotów przed wyziębieniem.

To właśnie w oparciu o powyższy element odzieży powstało wiele dzisiejszych modeli kurtek, w tym te oferowane przez naszą markę.

 

2. Zalety

Najważniejszą zaletą kurtki pilotki z kożuszkiem jest to, że łączy ona praktyczne aspekty ze świetnym wyglądem. Wspomniane praktyczne aspekty to przede wszystkim oddychalność materiału, z którego jest stworzona, czyli skóry. Decydując się na tego rodzaju ubranie, można mieć pewność, że nasze ciało będzie prawidłowo „oddychać”. W ten sposób można uniknąć nieprzyjemności związanych z potliwością, która często ma miejsce przy sztucznych materiałach.

Poza tym niewątpliwym atrybutem opisywanej kurtki jest to, że jest w niej niezwykle ciepło oraz niestraszny w niej deszcz i śnieg. Oczywiście o taką kurtkę, jak o wszystkie inne skórzane elementy odzieży, należy dbać i stosować odpowiednie preparaty. W Internecie można znaleźć wiele kremów i innych środków czyszczących dedykowanych dla skór.

Kolejnym niedającym się pominąć walorem opisywanej kurtki jest jej ponadczasowość. Kurtka pilotka z kożuszkiem była, jest i będzie modna. Idealnie prezentuje się z jeansami, materiałowymi spodniami, spódniczkami – prawie ze wszystkim. Można ją ubrać na niezobowiązujące spotkanie, spacer po parku, bądź wieczorną imprezę.

Nie można nie wspomnieć w tym miejscu o tym, że takie kurtki dedykowane są zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dostępne w najróżniejszych zakresach cenowych, podbiły serca zarówno ludzi z wypchanymi po brzegi portfelami, jak i tych, którzy mają bardziej ograniczony budżet.

Kurtka pilotka z kożuszkiem to świetny wybór na okres jesieni oraz zimy. Pozwalają utrzymać ciepło, a jednocześnie świetnie wyglądają. Wykonane są ze skóry, dzięki czemu są wytrzymałe i pozwalają cieszyć się nimi przez długie lata. Warto zainwestować w kurtkę z wyższej półki, aby mieć pewność, że zostanie z nami na dłużej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl